Jak se stát hráčem e-sportu?

Jak se stát hráčem E-sportu?

Autor článku Jan Pokorný le  27. duben 2023 Naposledy upraveno dne 27. duben 2023

Tento článek zabere 5 minuty na čtení a má 20 820 slova.

V posledních letech esport přilákal velké množství hráčů. Proto tuto disciplínu najdete ve většině respektovaných sázkových kanceláří. Provozovatelé umožňují sázet na několik videoher, například PES, PUBG, DOTA 2, Tekken, Age of Empire, World of Thanks, Apex Legends, NBA 2K20, Clash Royale atd. Jak se ale stát hráčem esportu? Podíváme se na to.

Kdo je hráč e-sportu?

Hraní videoher se dnes stalo profesí. Jako hráč e-sportu musíte zaujmout soutěživý přístup, protože vaše každodenní rutina spočívá ve specializaci na určitou hru, každodenním intenzivním tréninku, nezanedbávání inovací, účasti na soutěžích atd.

Hráč e-sportu často hraje různé hry. Musí být schopen bez problémů přecházet od jednoho specialisty k druhému. Proč tomu tak je? Protože videohry se rychle vyvíjejí. Statistiky ukazují, že životnost herní konzole je přibližně 5 až 7 let. Profesionální hráč tedy musí být univerzální a hrát různé hry, aby nezůstal pozadu.

Vlastnosti hráče e-sportů 

Hráč e-sportu musí mít samozřejmě výrazný vkus pro svět her obecně, a zejména pro videohru, kterou hraje, konkrétně. To však nestačí. Profesionální hráč e-sportu musí být především sportovcem na vysoké úrovni. Jinými slovy, musí mít vlastnosti intenzivního sportovce, včetně soutěživého ducha, fair play, schopnosti soustředit se, odolávat tlaku atd.

Kromě toho musí mít profesionální hráč vynikající fyzickou kondici, dobře upravený životní styl, přísnou dietu atd.

Obecně platí, že hráč vykonává tuto "práci" v týmu. Proto musí mít rád život v komunitě, protože bude muset denně intenzivně trénovat ve skupině, cestovat na soutěže atd.

image de présentation qualité joueur de esport

Kariéra hráče e-sportu

Jak víte, profese profesionálního hráče se objevila před několika lety. Je tedy opravdu obtížné určit vývoj kariéry. Nicméně byste měli vědět, že lidé, kteří se v tomto vesmíru pohybují, se často obracejí ke kariéře esportového manažera, esportového trenéra, esportového organizátora atd.

Co se týče platu, záleží na úrovni soutěže esport profesionála, jeho proslulosti v oboru a jeho sponzorech. Kromě toho si většina hráčů doplňuje svůj příjem streamováním nebo castingem. Vzácní jsou esportoví hráči, kteří se dokážou uživit pouze z výdělků ze soutěží. Některým se dokonce daří vydělávat hodně peněz od svých sponzorů.

Jak se stát hráčem esportu?

Hráčem esportu se nikdo nerodí. Ale každý se jím může stát. Samozřejmě jen málokdy najdete specifický trénink, jak se stát profesionálním hráčem, ale vězte, že kovářem se člověk stává kovářem.

Abyste se však mohli stát progamerem, musíte být fanouškem videoher. To je velmi důležitý bod. K tomu stačí je často hrát a postupně a vytrvale trénovat.

Kromě toho byste měli vědět, že některé školy nabízejí školení, jak se stát sportovcem. Ve světě videoher je možné udělat bakalářský nebo magisterský titul. Je třeba poznamenat, že některé školy nabízejí školení v oblasti videoher v rámci sendvičového kurzu nebo školení pro zaměstnance, kteří se chtějí specializovat v tomto odvětví.

image de présentation joueur de esport

Kroky k tomu, abyste se stali profi hráčem

 Upřímně řečeno, každý hráč online her sní o tom, že se stane profesionálním hráčem. Když ale chcete za hraní dostat zaplaceno, potřebujete trénink a odhodlání. Pojďme se dozvědět, jakými kroky se řídit, abyste se stali esportovým hráčem.

Pro-gamer musí celý den trénovat e-sporty (League of Legends, Starcraft II, Counter Strike Global Offensive atd.). Podle profesionálů je důležité trénovat 35 až 50 hodin týdně na jednu hru. Jedná se tedy o činnost na plný úvazek.

Aby hráč vyhrával zápasy na světových turnajích, musí být trénovaný a vycvičený. Výhry jsou navíc obrovské. Na turnaji, který se konal v roce 2014 v USA, si vítěz odnesl 11 milionů eur. Proto se někteří lidé věnují videohrám celý život a jsou obklopeni sponzory.

Profesionální hráč musí znát hry, strategie a kombinace akcí. Poté musí zdokonalovat své myšlení a realizační schopnosti. Také musí být schopen velmi rychle přijímat rozhodnutí a v mžiku je vykonat.

Je možné sázet na esport? 

Odpověď zní ano. Sázkové kanceláře dnes umožňují sázkařům uzavírat sázky na esportové soutěže. Stačí si jen vybrat toho správného provozovatele.

Je pravda, že tato praxe se objevila již před nějakou dobou, ale měli byste vědět, že je možné sázet na hlavní soutěže videoher. Mezi sázkové kanceláře, které umožňují sázet na tuto disciplínu, patří BetWinner, MrXbet, Pinnacle... a GAJV.

Sázejte na esporty pro zábavu a "vyhrajte" peníze. Jestliže nejznámějšími hrami jsou MOBA a RTS, je možné sázet také na zápasy League of Legends, Dota 2 a Starcraft. Některé platformy dokonce umožňují sázet na Hearthstone, Heroes of the Storm, Call of Duty, Overwatch atd.

Výběr sázkové kanceláře pro sázení na esporty není snadný úkol. Abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením, podívejte se na web a přečtěte si recenze a srovnání! Takto si můžete vybrat nejbezpečnějšího, nejspolehlivějšího a nejjistějšího provozovatele. Doporučujeme vybrat si licencovanou stránku pro sportovní sázení. Sázková kancelář by navíc měla sázkařům nabízet několik platebních metod, které jim umožní snadné provádění vkladů a výběrů, nemluvě o dostupnosti zákaznické podpory.

avatar-logo

Jan Pokorný - Content writer pro herni-automaty-zdarma.cz

Naposledy upraveno dne : 27. duben 2023

Jan Pokorný se narodil v Brně. Vystudoval žurnalistiku na Karlově univerzitě v Praze. Svoji kariéru zahájil již za dob studií, kdy pravidelně přispíval do studentských časopisů a poté zahájil stáž v Economii. Jan měl vždy blízko k počítačovým hrám a bavilo ho tvořit content pro různé herní weby. Po čase se začal zajímat také o esporty a igaming a rozšířil tak své portfolio i o tyto témata. Pokud má někdo v malíčku veškerý přehled ze světa igamingu a počítačových her, je to práve Jan. V současnosti pracuje jako náš hlavní content writer na herni-automaty-zdarma.cz a patří mezi nepostradatelné členy našeho týmu!

Zanechat komentář