Jak funguje sázení na e-sporty?

Jak funguje sázení na e-sporty?

Autor článku Jan Pokorný le  2. květen 2023 Naposledy upraveno dne 2. květen 2023

Tento článek zabere 5 minuty na čtení a má 20 914 slova.

Elektronické sporty se v posledních letech rychle rozvíjejí a v současnosti se blíží špičce sportovních disciplín, jako je fotbal, basketbal... Je nesporné, že se o něj sázkové kanceláře zajímají a do své platformy začlenily sektor věnovaný sázení na e-sporty. Pro profesionální či amatérské sázkaře tak vyvstává otázka. Jak tyto nové sázky fungují? Jaký je mechanismus sázení na tyto soutěžní hry? Abychom vám tuto záležitost trochu osvětlili, nabízíme vám malý obsah na toto téma.

Jak funguje sázení na elektronické sporty?

Než se vrhneme na sázení, je dobré zmínit, jak vůbec toto sázení funguje. Sázení na e-sporty totiž agenturní hra, která spočívá v předpovídání výsledku události během soutěžního zápasu videohry. Pro ilustraci, nejrelevantnější jsou sázky na esporty LOL, CS: GO, Dota 2, Starcraft II, Call of Duty. Na online sázkových platformách jsou velmi oblíbené.

U které sázkové kanceláře byste měli sázet?

Je velmi důležité vědět, jak si vybrat sázkovou kancelář, abyste se vyhnuli okradení. Je proto nutné najít legální platformu. K tomu stačí, abyste se před jakoukoli operací ujistili, že sázková kancelář má povolení k činnosti od regulačního orgánu v zemi, kde se nachází. Následující sázkové kanceláře tuto podmínku splňují a především mají oblast e-sportů pro vaše sportovní sázky.

➡ Bonus nabízený společností Mystake pro sázení na e-sporty je výhodný zejména pro hráče, kteří pravidelně sledují novinky z oblasti e-sportů. Platforma nabízí mnoho možných kombinací sázek pro hráče, kteří chtějí maximalizovat své výhry.

MyStake Avis 2022 - Nos équipes l'ont testé pour vous ! Získej 100% až na 500€  Získat bonus! Aktivovat můj bonus

Na které hry bych měl sázet?

V reálném životě může sázející uzavírat různé sportovní sázky na sporty, jako je fotbal, tenis, basketbal..... Ve světě virtuálních her má stejnou možnost. Na výběr je nepřeberné množství soutěžních videoher. Patří mezi ně League of Legend, Counter Strike; Global Offensive, Dota 2, FIFA a mnoho dalších.

Bylo by však velmi nerozumné vybírat si náhodně, na které hry vsadit. Nejlepší je sázet pouze na esporty, o kterých máte nějaké znalosti. Být amatérským hráčem je výhodou. Ve skutečnosti je zábavnější sázet na sport nebo esport, který jste sami hráli a znáte záludnosti toho, jak vyhrát.

Na který tým si vsadit?

Po výběru hry je nesporné, že se seznámíte s týmy, které se těchto her účastní, a to jak mužskými, tak ženskými. To vám usnadní výběr události, na kterou chcete vsadit. Za tímto účelem byste měli pravidelně sledovat hlavní turnaje, všímat si nejvíce přítomných a kompetentních týmů. Pro získání informací, které jsou někdy velmi cenné, je možné se obrátit na stránky specializované na esporty. Webové stránky turnajů jsou také vynikajícím způsobem, jak shromáždit statistiky o týmech. Tyto informace lze využít při sázení u sázkových kanceláří.

image equipe esport

Jak sázet? 

Princip sázení online je poměrně jednoduchý jak pro začátečníky, tak pro zkušené sázkaře. Je podobný tomu, co se již děje u jiných klasických sportovních sázek. Stačí mít peníze na kartě nebo na bankovním účtu, být psychicky připraven tyto peníze prohrát a vše je připraveno. Poté si vyberete hru, událost a následně výši sázky. Potenciální výhra pak bude určena součinem vsazené částky a kurzu sázky. Chcete-li vydělat peníze, budete muset projít různými metodami sportovního sázení.

Především jednoduchá sázka je nejběžnějším typem sázky nabízené na soutěžní videohry. Spočívá v předpovědi vítěze zápasu. Stejně tak je možné, aby sázející zkombinoval několik jednoduchých sázek a vytvořil tak kupón. Taková sázka se nazývá kombinovaná sázka. Ta je však rizikovější, ale v případě úspěchu přináší vyšší výhru. Každá z vybraných jednoduchých sázek musí být úspěšná. Jednotlivé kurzy těchto sázek se pak vynásobí, čímž vznikne kurz sázky.

Kromě výše uvedených sázek existuje ještě sázka live a handicapová sázka. Jak už název napovídá, první z nich je sázka live, tedy během zápasu. V tomto případě se kurzy mění podle průběhu zápasu a vývoje hry. Druhý typ sázky se nabízí, když se zdá, že zápas mezi dvěma týmy je nevyrovnaný. Jinými slovy, jeden z týmů je výrazně favorizován na vítězství. Sázka s handicapem přiděluje fiktivní body slabšímu týmu; druhý tým pak musí vyhrát s výsledkem vyšším než tyto body pro sázkaře, který vsadil na vítězství favorizovaného týmu.

Provozovatelé nabízejí také speciální sázky založené na specifické povaze elektronických sportů. Například u FPS nebo bojových her na počet "zabití". Je také možné vsadit na vítěze turnaje v e-sportu. Stejně jako si můžete vsadit na vítěze Premier League v roce 2021, můžete totéž udělat i u her Dota 2, CS:GO, on a dalších. Jediný rozdíl je v tom, že soutěže e-sportů se konají v relativně krátkém časovém období. To je zajímavé zejména v případě, že nechcete čekat několik měsíců, než se dozvíte výsledky a případně si necháte vyplatit výhru.

Dva tipy, jak uspět v sázení na e-sporty.

Vyhrát jednu nebo dvě sázky na e-sporty může být snadné. V krátkodobém nebo dlouhodobém horizontu se však bez dodržování několika pravidel můžete rychle ocitnout bez peněz. Prvním pravidlem je vytvořit si bankroll. Bankroll je vyčleněná částka peněz, která není pro váš každodenní život nezbytná. To znamená, že ztráta těchto peněz nemá žádný dopad na váš životní styl.

Druhým pravidlem je stanovení sázkového limitu. Pro zkušeného sázkaře je přiměřená výše 5 % bankrollu, pro začátečníka 2 %. To je pak hranice, kterou při sázení nepřekročíte, ani když se zdá, že vše svědčí ve prospěch dané události. Takto se můžete ve světě elektronického sportovního sázení postupně vyvíjet, aniž byste riskovali, že přijdete o všechno najednou.

avatar-logo

Jan Pokorný - Jan Pokorný: Content writer pro Herni-automaty-zdarma.cz

Naposledy upraveno dne : 2. květen 2023

Jan Pokorný se narodil v Brně. Vystudoval žurnalistiku na Karlově univerzitě v Praze. Svoji kariéru zahájil již za dob studií, kdy pravidelně přispíval do studentských časopisů a poté zahájil stáž v Economii. Jan měl vždy blízko k počítačovým hrám a bavilo ho tvořit content pro různé herní weby. Po čase se začal zajímat také o esporty a igaming a rozšířil tak své portfolio i o tyto témata. Pokud má někdo v malíčku veškerý přehled ze světa igamingu a počítačových her, je to práve Jan. V současnosti pracuje jako náš hlavní content writer na herni-automaty-zdarma.cz a patří mezi nepostradatelné členy našeho týmu!

Zanechat komentář
logo Betify

Betify

Informace

Aktivovat můj bonusicon Bonus

Bonus

+50%

Max. Bonus

200 €

Min. sázka

20 €

Max. sázka

10 000 €