logo Francouzská ruleta

Francouzská ruleta

Netent

🎰 Datum vydání30. březen 2023
🤖 PoskytovatelNetent
💰 Minimální sázka1 €
💸 Maximální sázka500 €
💎 Volatilitou Nízký
📈 RTP 97.30%

Francouzská ruleta

Ze všech her, které jsou k dispozici v online kasinech, je ruleta pravděpodobně jednou z nejsnadněji naučitelných. K jejímu hraní není třeba žádných dovedností, protože většina akcí závisí na náhodě. Je však třeba poznamenat, že online ruleta zdarma existuje v několika variantách, z nichž každá zahrnuje různé koncepty a nabízí různé výhody. Francouzská ruleta je jednou z nejoblíbenějších verzí mezi sázejícími díky své jednoduchosti a velkým výplatním výhodám, které nabízí. Pokud hledáte ruletu, kterou byste si mohli vyzkoušet, aniž byste si vše příliš komplikovali, je to rozhodně skvělá volba. Tento článek se podrobně zabývá pravidly, mechanikou a strategiemi francouzské rulety, které pomohou i úplným začátečníkům vytěžit ze hry maximum.

Francouzská ruleta: Co to vlastně je?

Jak již bylo zmíněno, jedná se o jednu z nejoblíbenějších variant rulety. Má válec s 37 políčky (očíslovanými od 0 do 36) jako klasická verze rulety. Francouzská ruleta se však od klasické rulety liší tím, že má koberec, na který můžete vsadit vpravo a vlevo. Naproti tomu ostatní verze nabízejí možnost sázek pouze na jedné straně koberce. Francouzská ruleta také nabízí stejně jako evropská ruleta výhodu kasina ve výši 2,70 %, což je pro sázející zajímavé.

Slavná ve světě hazardních her

Francouzská ruleta má ve světě hazardních her velmi významné místo, protože ji upřednostňuje mnoho nadšenců do hazardních her. Mnoho kasin v Evropě, od těch nejznámějších až po ta méně známá, vděčí za svůj úspěch tomu, že se v jejich hernách mohou hráči pravidelně těšit na řadu her s francouzskou ruletou. Dodnes je francouzská ruleta jedinou hrou, které se v Monte Carlu přezdívá "královna".

Kromě fyzické verze se nezadržitelně rozšířila také online verze francouzské rulety, a to do té míry, že je dnes jednou z nejdoporučovanějších her samotnými hráči. V současné době nabízejí hráčům variantu francouzské rulety všechna významná kamenná kasina i kasina provozovaná online.

Historie francouzské rulety 

Francouzská ruleta je jednou z nejstarších hazardních her na světě. V průběhu času se vyvíjela, diverzifikovala a nyní je ve velkých světových kasinech velmi oblíbená. Je důležité vědět, že ruleta se poprvé objevila ve Francii v 17. století zásluhou Blaise Pascala, který vytvořením ruletového kola s 36 čísly odstartoval nový vývoj této hry.

V 19. století (v roce 1852) přišli na řadu francouzští bratři François a Louis Blancovi, kteří ruletu posunuli do nové fáze vývoje. Do hry zavedli nulu "0", čímž se celkový počet čísel zvýšil na 37. V této nové podobě se ruleta poprvé hrála ve slavném kasinu v Monte Carlu, nejznámější čtvrti Monaka.

Poté byla ruleta přirozeně zanedlouho zavedena a zpopularizována ve Francii a stala se známou jako francouzská ruleta. Cestující na bárkách byli hlavním cílem prvních kasin, která francouzskou ruletu zavedla do svých prostor. Některá velká díla francouzské literatury však napovídají, že ještě před zásahem dvou Francouzů, kteří do hry zavedli ruletu 0, se ve Francii, přesněji v Paříži, hrála již od roku 1796.

Pravidla francouzské rulety

Francouzská ruleta funguje v podstatě stejně jako klasická stolní hra. V online kasinech si nejprve musíte vybrat titul, na kterém chcete hrát. Poté se musíte rozhodnout, jakou sázku chcete uzavřít, a sázku uzavřít, jakmile krupiér oznámí: "Uzavřete sázky". Poté se roztočí válec a na pohybující se válec bude vhozena kulička. Pokud se na konci otáčení kulička zastaví na políčku odpovídajícím vaší původní sázce, vyhráváte hru. Pokud se tak nestane, vaše sázka propadá.

Konkrétně francouzská ruleta má některá pravidla, která se v jiných variantách hry nevyskytují. Existuje například pravidlo "En Prison", které může hráči poskytnout ve hře velmi velkou výhodu. Pokud jste uzavřeli sázku s kurzem 50/50 (sudá/lichá, miss/pas, červená/černá) a na konci roztočení přistane kulička na nulovém poli, máte dvě možnosti: získat polovinu sázky zpět, nebo nechat sázku uvězněnou na stole.

Pokud necháte sázku uvězněnou, spustí se nové kolo. Pokud na konci roztočení přistane kulička ve čtverci odpovídajícím vaší sázce, získáte zpět celou sázku bez dalších výher. Pokud ne, sázka je nadobro prohraná. Všimněte si, že když je sázka uzamčena, můžete se rozhodnout ji změnit na jinou sázku stejného typu. Pokud například vsadíte 10 € na červenou a kulička padne na 0, můžete buď získat 5 € zpět a začít novou hru, nebo si nechat uzamčených 10 € a pokusit se vyhrát peníze při dalším roztočení.

Při tomto dalším roztočení se můžete rozhodnout, zda zůstanete u sázky "Červená", nebo přesunete svou "uvězněnou" sázku na sázku "Černá", "Sudá", "Miss" nebo na jakoukoli jinou sázku na jednu šanci. Pokud se na konci tohoto nového roztočení kulička zastaví ve čtverci, který odpovídá vaší sázce, jednoduše získáte svých 10 € zpět. Pokud se tak nestane, vašich 10 € je navždy ztraceno. Toto pravidlo francouzské rulety je pro hráče výhodné v tom smyslu, že na rozdíl například od anglické rulety, když kulička přistane na 0, automaticky ztrácíte polovinu své sázky. Také v americké ruletě je nula pro sázejícího nevýhodná: vaše sázka automaticky propadá, pokud kulička přistane na políčku 0 nebo 00 (dvojitá nula).

🎰 Tabulka výher podle sázek pro francouzskou ruletu

Typ sázky Pravděpodobnost výhry Výplata
1 číslo (pevné) 2,70 % 35násobek sázky
2 čísla (kůň) 5,40 % 17násobek sázky
3 čísla (křížek) 8,11 % 11násobek sázky
4 čísla (čtverec) 10,81 % 8násobek sázky
6 čísel (šestiúhelník) 16,21 % 5násobek vkladu
Tucet (12 čísel) 32,43 % 2násobek sázky
Sloupec (12 čísel) 32,43 % 2násobek vkladu
Jednotlivé šance: červená, černá, sudá, lichá, minula, prošla (čísla 1 až 18 nebo 19 až 36) 48,64 % 1x sázka

Strategie pro výhru ve francouzské ruletě

To, že je ruleta hra založená na náhodě, neznamená, že nemůžete přiklonit šance na svou stranu. Podle odborníků sice není možné přesně předpovědět výsledek roztočení, ale i tak se můžete spolehnout na matematické systémy, které optimalizují vaše šance. Zde je několik zajímavých strategií, na kterých se odborníci shodují, že jsou účinné při vyhrávání ve francouzské ruletě.

Martingale

Jedná se bezpochyby o nejznámější strategii sázení na ruletu. Ať už jste fanoušky této stolní hry, nebo ne, s největší pravděpodobností jste o ní již slyšeli. Je nejen oblíbená, ale také velmi účinná, a proto ji mnozí odborníci doporučují používat i v jiných typech kasinových her a dokonce i při sportovním sázení. To, co dělá martingale tak slavným, je kromě jeho ohromné účinnosti také jeho jednoduché použití. Nemusíte být matematický génius, abyste ho mohli použít nebo abyste věděli, jak ho používat jako profesionál.

Klasický neboli zdvojnásobovací martingale se používá pro vnější sázky, známé také jako jednoduché kurzy (miss nebo pass, sudé nebo liché, červené nebo černé), a spočívá ve zdvojnásobení částky vaší předchozí sázky po každé prohře. Řekněme, že jste vsadili 5 € na červenou, ale míček spadl do černé díry. V dalším kole budete muset vsadit 10 €. Pokud opět prohrajete, zvýší se vaše sázka na 20 € a tak dále. Pokud se po čtvrté sázce kulička ocitne v červeném poli (v barvě vaší sázky), vyhráli jste a budete se muset vrátit k základní sázce 5 €.

Vraťme se k předchozímu příkladu, abychom vám ukázali výhodu použití této techniky. Po sérii 5 prohraných sázek budete mít vsazeno celkem 80 €: 5 €; 5 € x 2 = 10 €; 10 € x 2 = 20 €; 20 € x 2 = 40 €; 40 € x 2 = 80 €. Při šesté sázce budete muset vsadit 160 €, a pokud vyhrajete, získáte dalších 160 €. Váš celkový zisk bude 160 € (výhra) - 80 € (kumulované ztráty) = 80 €. Jak vidíte, jedna výherní sázka stačí k tomu, abyste smazali všechny ztráty a dokonce dosáhli zajímavého zisku.

Labouchèrova metoda

Pokud nehodláte nechat paní Štěstěnu, aby sama určovala výsledek vašich ruletových her, pak je Labouchèrova metoda strunou, kterou musíte mít ve svém přídi vítězných strategií. Tato technika sázení je pojmenována po svém vynálezci, který není Francouz, jak by si někteří mohli myslet. Pan Henry du Pré Labouchère totiž není matematik, ale spisovatel a politik z Anglie. Jeho technika, vyvinutá pouze pro vnější sázky, umožňuje jejímu uživateli doufat ve výhru přesně ve výši částky, kterou vsadí na začátku.

Labouchèrova metoda je velmi jednoduchá na použití, ale vyžaduje dobrou organizaci ze strany hráče. Budete si muset vzít zápisník a tužku, protože si na blok budete muset zapsat posloupnost čísel. Součet prvního a posledního čísla ve vaší sérii bude tvořit výši vaší počáteční sázky. Pokud prohrajete, budete muset svou řadu čísel doplnit o hodnotu odpovídající výši prohrané sázky. Pokud naopak vyhrajete, budete muset ze své řady vyškrtnout čísla, která by umožnila získat počáteční sázku, tedy první a poslední číslo. Strategie končí, jakmile jsou vyškrtnuta všechna čísla ve vaší posloupnosti.

Pro pragmatické vysvětlení Labouchèrovy metody si uveďme příklad. Předpokládejme, že vaše posloupnost čísel je následující: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7. V tomto případě se jedná o následující pořadí čísel. Vaše počáteční sázka bude činit 8 EUR (1 + 7). Zde je uvedeno, jak postupovat v jednotlivých případech:

 • Pokud vyhrajete, bude vaše číselná řada vypadat takto: 1 ; 2 ; 3 ; 4 ; 5 ; 6 ; 7
 • Pokud prohrajete, bude vaše nová číselná řada vypadat takto: 1 ; 2 ; 3 ; 4 ; 5 ; 6 ; 7 ; 8. Výše vaší další sázky tedy bude 9 € (1 + 8).

Paroliho metoda 

Pokud rádi sázíte na červenou nebo černou barvu, lichá nebo sudá čísla, krátká nebo pasová čísla, měli byste vědět, že Paroliho metoda je také strategie, kterou můžete využít ve svůj prospěch a zvýšit tak své šance na výhru během hry francouzské rulety. Paroliho systém je obzvláště zajímavý, protože na rozdíl od martingale nebo Fibonacciho metody nevyžaduje velké sázky po sérii proher. Díky tomu se nemusíte neustále stresovat tím, že jste uzavřeli řadu prohraných sázek. Můžete pokračovat ve hře, dokud vás konečně neopustí štěstí.

Paroliho strategie se od ostatních technik sázení na ruletu liší tím, že očekává, že si hráč stanoví svá očekávání, pokud jde o výhry. Jakmile tedy dosáhnete své cílové výhry, měli byste přestat hrát a odejít od stolu. Když prohrajete sázky před dosažením tohoto limitu, musíte začít proces od začátku. Mějte na paměti, že si musíte stanovit realistické výherní cíle, abyste jich mohli rychle dosáhnout. Pokud například začínáte s počáteční sázkou 2 € a chcete dosáhnout maximální hranice výher 1 000 €, může být velmi obtížné toho dosáhnout.

S metodou Paroli můžete začít s jakoukoli částkou, ale je dobré začít s malými částkami, aby vám peníze rychle nedošly. Metoda Paroli funguje takto: Na začátku musíte vsadit určitou částku, a pokud prohrajete, musíte vsadit stejnou částku. Po výhře však musíte vsadit vyhrané peníze + počáteční sázku. Po druhé po sobě jdoucí výhře musíte udělat totéž a tak dále. Řekněme, že na začátku vsadíte 2 € na červenou barvu. Pokud vyhrajete, získáte další 2 €. Na červenou pak budete muset znovu vsadit 4 €. Pokud vyhrajete další 4 €, musíte v dalším kole vsadit celou částku, tj. 8 €, stále na červenou.

D'Alembertova metoda

D'Alembertova metoda, známá také jako "pyramidové schéma" nebo "d'Alembertův vzestup", je technika sázení, která je účinná i při hraní rulety a zvyšuje vaše šance na výhru. Vynalezl ji francouzský matematik, který jí logicky dal své jméno: Jean Le Rond d'Alembert. Pokud jste pochopili, jak funguje klasický martingale, nebudete mít problém pochopit, jak funguje d'Alembertova metoda, protože tyto dva systémy sázení na ruletu jsou téměř totožné.

Než začneme vysvětlovat Alembertovo stoupání, ujasněme si, že stejně jako u většiny strategií platí Alembertovo stoupání pro vnější sázky: Miss nebo Pass, červená nebo černá, sudá nebo lichá atd. Jak bylo vysvětleno výše, pyramidový systém spočívá, podobně jako martingale, v tom, že se do hry vloží větší částka peněz než předchozí. Drobný rozdíl zde však spočívá v tom, že se bankroll vyčerpává méně rychle než u martingale, což zabraňuje tomu, abyste skončili poměrně brzy na mizině, když nemáte značný rozpočet na hazardní hry. D'Alembertův systém spočívá v tom, že po každé prohrané sázce se předchozí sázka zvýší o jednu jednotku (hodnota počáteční sázky) a po výhře se sníží o jednu jednotku. V tomto postupu je třeba pokračovat, dokud se nevrátí původní sázka.

Výhodou této strategie je, že každá výhra má hodnotu jedné jednotky. Moc jste tomu nerozuměli? Nebojte se, na příkladu to bude jasnější. Řekněme, že chcete začít hru s počáteční sázkou 5 €. Pokud prohrajete, musíte vsadit 10 €, a pokud prohrajete znovu, musíte vsadit 15 €. Pokud se sázkou 15 € vyhrajete, uhradíte své ztráty, ale nedosáhnete zisku. Chcete-li pokračovat ve hře s touto strategií, budete muset vsadit 10 €, což odpovídá snížení předchozí sázky o jedna (15 € - 5 €). Je to tak jednoduché!

Fibonacciho metoda

Fibonacciho metoda je bezpochyby jednou z nejpoužívanějších strategií v ruletě. Jak jste pravděpodobně uhodli, jedná se o techniku sázení, která pochází z Itálie. Je inspirována Fibonacciho posloupností, kterou vynalezl matematik Leonardo Pisano. Milovníci výpočtů tuto techniku jistě ocení. Ale nebojte se, nemusíte být zrovna matematik, abyste věděli, jak tento princip aplikovat na ruletu. Fibonacciho posloupnost je posloupnost celých čísel, v níž je každý prvek součtem dvou předcházejících. Fibonacciho posloupnost vypadá takto: 0; 1; 1; 2; 3; 5; 8; 13; 21; 34; 55; 89; 144; 233; atd.

Pravděpodobně vás zajímá, co má tato řada čísel společného s ruletou. No, je to velmi jednoduché! Tato čísla určují výši vašich sázek ve hře ruleta. Zde se dozvíte, jak tato technika funguje v praxi. Začínáte s počáteční sázkou ve výši 1 €. Pokud prohrajete, musíte znovu vsadit částku rovnající se 0 + 1, tedy 1 €. Pokud opět prohrajete, musí vaše sázka činit 2 € (1 + 1). Při další po sobě jdoucí prohře musíte vsadit 3 € (2 + 1) a poté 5 € a tak dále, dokud nevytvoříte výherní sázku.

Po výherní sázce musíte ze své sekvence odstranit dvě čísla předcházející výherní sázce. Například pokud máte výherní sázku 5 €, musíte ze své sekvence čísel odstranit čísla 2 a 3 a pokračovat ve hře se sázkou 2 € (1 + 1). A konečně Fibonacciho metoda je strategie, která se vztahuje pouze na vnější sázky: Miss nebo Pass, Červená nebo Černá, Sudá nebo Lichá atd.

Metoda třetí strany

Metoda třetin je to, co nadšenci rulety běžně označují jako zákon třetin. Její použití vychází z principu, že z celkového počtu 37 roztočení není téměř nikdy vylosována jedna třetina čísel rulety. Vzhledem k tomu, že ruleta je v podstatě hazardní hra, měli byste mít na paměti, že se jedná o předpoklad. Protože však mnoho zkušených hráčů rulety vyzdvihuje její přednosti, stojí za to se na tuto strategii podívat blíže. Třetinová metoda má s ostatními strategiemi uvedenými v tomto článku společné to, že k jejímu efektivnímu využití potřebujete velký bankroll. S ostatními strategiemi uvedenými v tomto článku má společnou tu skutečnost, že k jejímu efektivnímu použití potřebujete velký bankroll. Liší se však tím, že se nevztahuje na vnější sázky.

Abychom pokračovali ve vysvětlování použití metody jedné třetiny, měli byste vědět, že na každých 37 vhozených míčků padne kromě jedné třetiny čísel, která téměř nikdy nepadnou, další třetina jednou a poslední třetina padne více než jednou. K čemu je tedy tato informace dobrá? Inu, umožňuje vám poznat oblíbená čísla, tj. ta, která pravděpodobně padnou vícekrát. Právě na ně byste měli vsadit, abyste zvýšili své šance na výhru.

Metoda čtyřek

Metoda čtverců, známá také jako rozšířený martingale, je strategie, která není tak populární jako ostatní představené v tomto článku, ale není o nic méně účinná. Jak název napovídá, tento trik spočívá v sázení na čtverce čísel rulety. Jelikož je k dispozici 36 čísel, na která lze vsadit (1 až 36), existuje několik způsobů, jak vsadit na čtverce. Můžete se například rozhodnout vsadit na čtverec tvořený čísly 5; 6; 8; 9.

Pokud vaše sázka vyhraje, obdržíte výplatu ve výši osminásobku vaší sázky. Pokud však prohrajete, nebudete moci svou sázku zvýšit, alespoň ne hned. Musíte nějakou dobu uzavírat stejnou sázku. Teprve po osmé prohrané sázce musíte svou sázku zdvojnásobit. Proto se této metodě sázení také říká "rozšířený martingale". Jaký je tedy smysl používání této techniky? Vše si vysvětlíme na následujícím příkladu.

Řekněme, že vaše sázka je 5 € a žádné číslo ve vašem čtverci nepadne 8krát za sebou. Celkem jste prohráli 5 x 8 €, tedy 40 €. Při devátém kole musíte vsadit 10 €. Pokud bude toto kolo úspěšné, vyhrajete 10 x 8 €, protože za sázku na čtverec se vyplácí osminásobek sázky. To znamená, že vyhrajete 80 €, což je dvojnásobek částky, kterou jste předtím prohráli. Čtvercová metoda je podle našeho názoru zajímavější martingale než klasická, protože hráče ušetří toho, aby musel investovat hodně peněz během chvilky.

Výhody a nevýhody jednotlivých strategií

Stejně jako u všech hazardních her, ani strategie pro hraní francouzské rulety nejsou stoprocentně spolehlivé. Mají některé nedostatky, které mohou během sezení pracovat i proti vám. Doporučujeme vám, abyste se blíže seznámili se silnými a slabými stránkami každé z výše představených strategií francouzské rulety.

🎰 Srovnávací tabulka (výhody / nevýhody) podle jednotlivých metod

Metody  Výhody Nevýhody
Martingale
 • Hráč má šanci na výhru 50/50, pokud vsadí na červenou / černou / sudou / lichou.
 • Pokud vyhraje, dostane hráč všechny své předchozí sázky zpět a do kapsy si přičte další zisk.
 • Hráč může kombinovat několik strategií martingale, aby zvýšil své šance na výhru.

 • Mnoho fyzických i online kasin používá francouzské ruletové systémy, díky kterým je martingale pro hráče nevýhodný.
 • Hráč může dlouhou sérií proher rychle vyčerpat svůj bankroll.
 • Některá kasina stanovují maximální limity sázek, což hráči brání v tom, aby pokračoval v sázení a nakonec vyhrál a vyrovnal své ztráty.

Labouchèrova metoda
 • Tato metoda je velmi vhodná pro organizované a vybíravé lidi.
 • Hráč vždy nakonec dosáhne zisku, pokud správně dodrží pořadí.
 • Možnost dosažení velkého zisku po krátkém cyklu hry.

 • Hráč může prohrát mnohokrát po sobě.
 • V případě postupných proher může být pro hráče velmi obtížné pokračovat ve hře a doufat ve velký zisk.
 • Tato metoda vyžaduje určitou míru přísnosti a soustředění, kterou mnoho hráčů nemá.

Paroli
 • Hráč nemusí do svých sázek investovat mnoho peněz.
 • Hráč může ze hry odstoupit poté, co vyhraje určitý počet násobků svého vkladu (tím si zajistí výhru).
 • Tuto metodu lze kombinovat s dalšími strategiemi hraní francouzské rulety.

 • Čím více hráč postupně prohraje, tím obtížnější bude získat zpět své sázky.
 • V případě po sobě jdoucích proher musí hráč postupně vyhrát polovinu počtu proher, aby získal své peníze zpět (6 po sobě jdoucích proher vyžaduje tři po sobě jdoucí výhry).

D'Alembertova metoda
 • Tato metoda je bezpečnější a má nízkou míru rizika.
 • Omezuje ztráty a umožňuje je kompenzovat výhrami.
 • Mohou ji používat hráči s malým rozpočtem.

 • Při této metodě je obtížné vyhrát velké částky (velké sázky jsou proto velmi rizikové, protože nejsou příliš výnosné).
 • Metoda vyžaduje, abyste hráli dlouho, abyste vyrovnali ztráty, a ještě déle, abyste dosáhli zisku.

Fibonacciho metoda
 • Hráč může začít s nízkými sázkami.
 • Tato metoda je použitelná pro hráče s malým rozpočtem.
 • Je méně riziková než jiné strategie, například martingale.

 • Hráč je nucen zvyšovat své sázky, pokud prohrává, a snižovat je, pokud vyhrává (ztráty ho velmi rychle okrádají, ale pokud má štěstí, nemůže vsadit tolik, kolik chce, aby vyhrál velké částky).
 • Tato metoda je použitelná pouze u vnějších sázek, což snižuje manévrovací prostor hráče.

Metoda třetí strany
 • Hráč z ní vyjde vítězně, i když ze svých dvou sázek vyhraje pouze jednu.
 • Metoda je snadno použitelná.
 • Metodu lze přizpůsobit jakémukoli typu rozpočtu (nízkému, střednímu nebo vysokému).

 • Strategie není založena na spolehlivých matematických principech jako ostatní.
 • Metoda třetin nekombinuje žádnou strategii pro správu vlastního bankrollu, což znamená, že se člověk může rychle ocitnout bez peněz.

Metoda čtverců
 • Zabraňuje nadměrnému investování, protože po každé prohře nezdvojnásobujete svůj vklad.
 • Umožňuje vyhrát velké částky a zároveň omezit rizika.
 • Jedná se o jednoduchou metodu.

 • Pravděpodobnost výhry je nižší než u klasického martingalu (4 čtverce u metody čtverců oproti 18 čtvercům u klasického martingalu).
 • Hráč musí hrát déle, pokud chce se zvoleným čtvercem vyhrát.

Kde hrát francouzskou ruletu?

Pokud si myslíte, že jste díky vysvětlením uvedeným v této příručce na správné cestě, zbývá už jen, abyste se pustili do hry a začali si francouzskou ruletu užívat a proč ne, zkusili vyhrát skvělé odměny. Chcete-li si zahrát, nemáte 36 možností: buď můžete zajít do fyzické provozovny, nebo se zaregistrovat k sázení online.

Kamenné kasíno

Ruleta je jednou z nejikoničtějších her v kamenných kasinech, a to se jen tak nezmění. Pokud máte možnost zajít do fyzického herního centra, můžete si užít skutečnou akci u stolů s francouzskou ruletou. Jakmile se ocitnete v kasinu, doporučujeme vám, abyste si předtím, než začnete sázet, zjistili, které stoly nabízejí francouzskou verzi rulety. Je však třeba poznamenat, že tato varianta není k dispozici ve všech fyzických kasinech ve Francii. Například z 30 kasin skupiny Barrière nabízí francouzskou ruletu pouze pařížské kasino.

Online kasino

S většinou hráčů se shodneme na tom, že mnohem lepší variantou pro hraní francouzské rulety jsou online sázkové stránky. Na rozdíl od fyzických kasin, kde je počet stolů omezen, software online kasin vyvíjí velké množství titulů založených na různých variantách rulety. To znamená, že budete mít k dispozici širší výběr her. Všimněte si, že v nejlepších online kasinech je dokonce možné vyzkoušet si francouzskou ruletu v režimu zdarma, než budete chtít hrát za vlastní peníze.

Pokud si kasino vyberete moudře, budete mít dokonce nárok na bonusy, které vám pomohou zdvojnásobit, ztrojnásobit nebo dokonce zečtyřnásobit váš bankroll na sázení a výhry. Pro sázkaře, kteří touží po skutečné akci ve fyzických kasinech, nabízejí online sázkové weby hry francouzské rulety s živým krupiérem, které poskytují stejně reálný a pohlcující zážitek jako kamenné provozovny. Dobrou zprávou o online kasinech je, že jsou k dispozici jak na mobilních zařízeních (smartphonech a tabletech), tak na PC. Všechny dostupné hry francouzské rulety si tak můžete vychutnat, i když jste na cestách.

Pojmosloví u francouzské rulety

Abyste se při hře v kamenném kasinu nebo při živé hře neztratili, je lepší znát a ovládat terminologii této hry. Proto jsme zde uvedli některé opakující se a důležité výrazy, které se vyskytují při hře francouzské rulety.

« Dámy a pánové, uzavřete své sázky »

Tato věta označuje začátek sázení při hře rulety. Ať už se jedná o hru ve fyzickém podniku, nebo o sezení v online kasinech, jakmile krupiér oznámí "Uzavřete své sázky", každý sázející u stolu musí uzavřít sázku na barvu, číslo (čísla) nebo oblast stolu podle svého výběru. Původ tohoto výrazu sahá až do 17. století, kdy vznikla původní verze hry ruleta.

« Žádné další sázky »

Tuto frázi používá krupiér, když oznamuje, že čas pro uzavírání sázek vypršel. V tomto okamžiku se již k žádným dalším sázkám hráčů nepřihlíží. Stejně tak již není možné odstranit již uzavřenou sázku, jakmile krupiér oznámí, že "Žádné další sázky".

« Všechny sázky jsou uzavřeny »

Tento výraz oznamuje vypuštění kuličky uvnitř rotujícího válce. Sázející proto musí uzavřít sázky dříve, než jim krupiér oznámí, že "Všechny sázky jsou uzavřeny".

Francouzská ruleta: náš závěr o této oblíbené kasinové hře nejen v ČR

Jednoduchý přístup a snadné pochopení pravidel zůstávají hlavními důvody, proč je francouzská ruleta skvělou volbou pro zábavu. Pokud s hraním teprve začínáte, můžete se rozhodnout pro typy sázek, které vám umožní se bavit a získat výhry, aniž byste museli příliš riskovat. Je však třeba poznamenat, že k tomu, abyste hru zvládli, budete muset věnovat čas naučení se pravidel. Pokud hrajete online, existuje mnoho jednoduchých strategií, které lze použít ke zvýšení vašich šancí na výhru.

Chcete-li začít své dobrodružství s francouzskou verzí online rulety, doporučujeme vám zaregistrovat se v legálním a seriózním kasinu. Pokud si nejste jisti, kterou stránku si vybrat, vyberte si jednu z těch, které doporučujeme v našem seznamu. Naše kasina nabízejí široký výběr titulů, které si můžete zahrát v režimu zdarma, abyste se mohli naučit hru a zdokonalit své strategie, než přejdete do režimu hry o skutečné peníze.

Často kladené otázky o Francouzská ruleta

Neexistuje žádná zaručená strategie pro výhru ve francouzské ruletě, protože se jedná o hazardní hru. Existují však sázkové strategie, které mohou hráčům pomoci maximalizovat jejich výhry a minimalizovat prohry. Je důležité si uvědomit, že francouzská ruleta je hazardní hra a její výsledky jsou nepředvídatelné.

Výplaty ve francouzské ruletě se vypočítávají podle typu sázky a počtu čísel, na která se sázka vztahuje. Za sázky na jednotlivá čísla se vyplácí 35násobek sázky, zatímco za sázky na skupiny čísel nebo barvy se vyplácejí různé částky. Výplaty se určují podle pravděpodobnosti jednotlivých typů sázek.

Při hře francouzské rulety hráči sázejí na stůl tak, že si vybírají konkrétní čísla, barvy, skupiny čísel nebo jejich kombinace. Jakmile všichni hráči vsadí, krupiér roztočí kolo a hodí kuličku. Hráči vyhrávají, pokud správně odhadnou, kam kulička dopadne.

Hlavním rozdílem mezi francouzskou a americkou ruletou je nula navíc na americkém ruletovém kole. Francouzská ruleta má jedno políčko "0", zatímco americká ruleta má dvě políčka "0".

Francouzská ruleta je oblíbená kasinová hra, která se hraje na točícím se kole s různě barevnými čísly a políčky. Hráči sázejí na stůl a snaží se předpovědět, kam kulička na kole dopadne.

avatar-logo

Jan Pokorný - Content writer pro herni-automaty-zdarma.cz

Naposledy upraveno dne : 30. květen 2023

Jan Pokorný se narodil v Brně. Vystudoval žurnalistiku na Karlově univerzitě v Praze. Svoji kariéru zahájil již za dob studií, kdy pravidelně přispíval do studentských časopisů a poté zahájil stáž v Economii. Jan měl vždy blízko k počítačovým hrám a bavilo ho tvořit content pro různé herní weby. Po čase se začal zajímat také o esporty a igaming a rozšířil tak své portfolio i o tyto témata. Pokud má někdo v malíčku veškerý přehled ze světa igamingu a počítačových her, je to práve Jan. V současnosti pracuje jako náš hlavní content writer na herni-automaty-zdarma.cz a patří mezi nepostradatelné členy našeho týmu!

Zanechat komentář
Jste připraveni hrát Francouzská ruleta o skutečné peníze?

Zde je náš nejlepší výběr online kasin, kde můžete hrát Francouzská ruleta o skutečné peníze a vyhrát balík peněz!

logo Casinozer

Casinozer

Informace

Aktivovat můj bonusicon Bonus

Bonus

+100%

Max. Bonus

500 €

Wager

Ne

Min. záloha

20 €

Přijímá cryptoExkluzivní hry
logo MyStake

MyStake

Informace

Aktivovat můj bonusicon Bonus

Bonus

+100%

Max. Bonus

1 000 €

Wager

X30

Min. záloha

20 €

Nové kasino170% bonus za vklad v bitcoinechExkluzivní hry
logo Stake

Stake

Informace

Aktivovat můj bonusicon Bonus

Bonus

+100%

Max. Bonus

1 000 €

Wager

X30

Min. záloha

10 €

100% CryptoČetné propagační akceExkluzivní hry
logo Francouzská ruleta

Francouzská ruleta

Netent

Hrajte další hry od stejného poskytovatele Netent
Gonzo's Quest
96% RTPStřední volatilita
Starburst
96.09% RTPNízký volatilita